دنیس کالا
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تلویزیون 55 اینچ ال جی نانوسل مدل 55SM8600

LG NanoCell TV 55 Inch 55SM8600

اطلاعات قیمت و موجودی
وضعیت :
موجود نیست
تاریخ آپدیت قیمت :
۱۴۰۰/۱۰/۲۴
تضمین اصالت :
گروه محصولی :
برند :
ویژگی های حائز اهمیت محصول
سازنده
ال جی
مدل
SM8600
کیفیت تصویر
4K
توان صوتی کل
20 وات
اسمارت
سال ساخت
2019
نقد و بررسی محصول

تلویزیون 55 اینچ ال جی نانوسل مدل 55SM8600

تلویزیون SM8600 در بازار به تلویزیون ال جی 8600 معروف است. این تلویزیون ساخت شرکت ال جی است و در سال 2019 تولید شده است. قطعا یک سری از امکانات و ویژگی ها را دارد که به علاقه و مورد نیاز کاربران خواهد بود. در این تلویزیون اندازه صفحه نمایش 55 اینچ است. می تواند از این تلویزیون در فضای گسترده استفاده کرد. اندازه صفحه نمایش 55 اینچ برای تلویزیون یک اندازه میانه است، چون اندازه های کوچکتر از آن و اندازه های بزرگتر از آن با هم برابر است. به لحاظ قیمت هم این میزان از اندازه پنل رنجی متوسط دارد. تلویزیون 55 اینچ SM8600 ال جی از پردازنده هوشمند a7 نسل دوم برای پردازش تصویر استفاده می کند. میزان فرکانس تصویر در آن 120 هرتز است. کیفیت تصویر 4K را قابلیت هایی مانند ارتقای کیفیت و نور پردازی edge ارائه می دهد. صدا در این تلویزیون 20 وات است. ال جی از این میزان صدا، در بیشتر تلویزیون های خود استفاده می کند. قطعا کارایی و کاربردی را به صدا و تصویر افزوده است. هر دو ویژگی دالبی یعنی دالبی اتمس برای صدا و دالبی ویژن برای تصویر پشتیبانی می شوند. ال جی در تلویزیون SM8600 از پلتفورم WebOS برای رابط کاربری هوشمند استفاده کرده است. این سیستم عامل منعطف است و کاربران اندروید و اپل را هم پوشش می دهد. به راحتی می توان در میان صفحات وب به جستجوی پرداخت. در ادامه مشخصات موجود در این تلویزیون پرفروش را بیان می کنیم.

نانوسل چیست  و چه کاربردی دارد؟

نانوسل به معنی نانوذرات است که در یک صفحه قرار گرفته اند. ال جی صفحه نانو ذرات کریستالی را در بین نورپردازی LED و صفحه پیکسل ها قرار می دهد. این صفحه کمک می کند تا جهت دهی نور پس زمینه بیشتر باشدو نور فوفکوس نقطه ای پیدا کند. با فناوری نانوسل رنگ هایی که در حالت معمولی نمایش داده نمی شوند، می توانند در تصویر ظاهر شوند. رنگ در صفحه نمایش تلویزیون نانوسل بسیار دقیق و شفاف است. نانوسل در تلویزیون SM8600 ال جی وجود دارد. شما می توانید با استفاده از این فناوری رنگ هایی غنی را مشاهده کنید و از دیدن ان ها لذت ببرید. وقتی که یک تلویزیون با این تکنولوژی را با یک تلویزیون دیگر مورد مقایسه قرار می دهید، متوجه می شوید که کیفیت نمایش رنگ و شفافیت تصویر در تلویزیون نانوسل بیشتر است. تلویزیون های نانوسل به لحاظ قیمت در بین تلویزیون های LED معمولی و تلویزیون های اولد قرار می گیرند.

نورپس زمینه در تلویزیون SM8600 

در تلویزیون نانوسل 8600 ال جی نور پس زمینه از نوع edge است. در این نوع از نور پردازی لامپ های LED در کناره های صفحه نمایش یا پشت آن قرار گرفته اند. این نوع از نور پردازی می تواند تاثیر زیادی را در ضخامت تلویزیون بگذارد. شما می توایند تلویزیون با نور پس زمینه edge را با ضخامت کمتری شاهد باشید. در تلویزیون ها از دو نوع نور پردازی استفاده می شود. نور پردازی Direct که لامپ ها در سراسر برد LED با فاصله یکسان پخش شده اند و نور پردازی edge که لامپ های LED در کناره های صفحه نمایش قرار دارند. این نوع نور پردازی در تلویزیون SM8600 نانوسل ال جی میزان مصرف انرژی کمتری را به نسبت نور پردازی direct دارد. خوشبختانه در تلویزیون های ال جی با نورپردازی، مشکل سوختن برد LED وجود ندارد هر چند می توان لامپ های LED را لامپ های سوخته جایگزین کرد. طول عمر لامپ ال ای دی در تلویزیون 8600 ال جی معمولا زیاد است 

 

تاریکی منطقه ای در تلویزیون SM8600 به چه صورت است؟

در تلویزیون تاریکی منطقه ای بر روی نور پس زمینه انجام می شود، اما به چه منظور؟ در تلویزیون برای اینکه میزان کنتراست افزایش پیدا کند و همچنین روشنایی تصویر افزایش یابد از تکنولوژی تاریکی منطقه ای استفاده می شود. این قابلیت به این صورت است که در آن لامپ های ال ای دی به صورت گروهی خاموش و روشن می شوند. در یک فریم قسمت های تیره و روشن وجود دارد. در قسمت روشن گروه لامپ LED روشن و در قسمت تیره گروه لامپ LED خاموش می شوند. خاموش و روشن شدن لامپ ها در این نوع از فناوری بسیار سریع است. هر چه تعداد گروه های LED بیشتر باشد میزان کنتراست در صفحه نمایش هم به طبع آن زیاد می شود. اگر در یک تلویزیون بدون فناوری Local Dimming میزان کنتراست برابر با 1000:1 باشد با فناوری Local Dimming این میزان به 1700:1 افزایش پیدا می کند( البته میزان افزایش کنتراست در هر تلویزیون متفاوت می باشد).

کنتراست چیست؟ کنتراست به تفاوت بین المان های روشن و تیره گفته می شود. هر چه مرز بین تیره و روشن بیشتر باشد می گوییم که کنتراست بیشتر است. اما چه کاربردی را دارد؟ فرض کنید شما در یک محیط کم نور و سینمایی به تماشای فیلم ها می پردازید. کنتراست بالا می تواند نمایش جزئیات تصویر در صفحه نمایش را افزایش دهد. در تصویر با کنتراست بالا رنگ مشکی ، مشکی است و به خاکستری متمایل نمی شود. یک شی سفید در تصویر را در نظر بگیرد، با کنتراست بالا مرز بین سفید و تاریک به صورت تار مویی خواهد بود. اگر در تلویزیون کنتراست بالا نباشد، مرز بین سفید و روشن ادغام می شود و دقیق نمی توان تفاوت را به خوبی تشخیص داد.

کیفیت تصویر 4K چگونه ارتقا داده می شود؟

تلویزیون 8600 نانوسل ال جی کیفیت تصویر 4K را دارد. این میزان از کیفیت با تعداد تقریبی 8 میلیون پیکسل ارائه می شود. امروزه دیگر محتوای با کیفیت تصویر 4K موجود است و روز به روز در حال افزایش می باشد. اگر به دنبال کیفیت تصویر مطلوب و خواستنی هستید بایستی همیشه میزان تراکم پیکسلی را در نظر بگیرید. تراکم پیکسلی در صفحه نمایش 4K زیاد است. پیکسل ها ریزتر بوده و فاصله مرکزی یا Pixel Pitch کمی دارند. برای نمایش یک المان در تصویر پیکسل های بیشتری شرکت می کنند. کیفیت تصویر 4K به نسبت کیفیت 1080P یا 760P به ترتیب کیفیت Full HD و HD هستند کیفیت بیشتری را دارد و می تواند جزئیات بیشتری را بر روی صفحه نمایش ظاهر کند. اما در تلویزیون SM8600 ال جی تصویر چگونه ارتقا داده می شود؟ در این تلویزیون ارتقای تصویر با Object Depth Enhancer و Ultra Luminance صورت می گیرد. در جزئیات تصویر به صورت عمقی فوکوس می شود و برای نمایش جزئیات بیشتر روشنایی افزایش می یابد. در نتیجه این قابلیت داده های رنگی که نمایش داده نمی شوند.شانس نمایش را پیدا می کنند. شما می توانید حتی تصاویر قدیمی را با کیفیت بالا و جذابیت بیشتری در این تلویزیون تماشا کنید.

پردازنده هوشمند با AI

تلویزیون ال جی SM8600 از پردازشگر هوشمند a7 نسل دوم استفاده می کند. پردازنده های هوشمند بیشتر در تلویزیون های نانوسل و اولد به کار گرفته می شوند. این پردازنده می تواند تصویر با به صورت منحصر به فرد پردازش کند. در این پردازنده شبکه و لایه های عصبی بیشتری به نسبت نسل های قبلی به کار گرفته شده است. در زمان نمایش تصویر قسمت هایی هستند که با هم ادغام می شوند. این همپوشانی گاها در تلویزیون اتفاق می افتد. پردازنده هوشمند a7 نسل دوم در تلویزیون SM8600 می تواند با توجه به نوع تصویر ارتقای سطح رنگی را اعمال کند. AI به معنی هوش مصنوعی است. در این تلویزیون پردازنده به صورت اتوماتیک داده هایی در داده های تصویر اتخاذ می کند تا جزئیات با شفافیت و زرق و برق بیشتری نمایش داده شوند.  پردازنده هوشمند نسل دو م a7 تصویر را طی چهار مرحله ارتقای سطح کیفیت می دهد. این چهار مرحله در جهت کاهش نویز و تاری در تصویر هستند. متناسب با فرکانس تصویر منبع، میزان ارتقا صورت می گیرد.

باز تولید دامنه رنگی در تصویر

باز تولید رنگ در تلویزیون های نانوسل بسیار کاربردی صورت می گیرد. شما می تواند هر تصویر قدیمی را با کیفیت بالا تماشا کنید. در زمان نمایش تصویر رنگ های از دامنه نمایش حذف می شوند. تلویزیون SM8600 ال جی می تواند با پردازنده و صفحه نمایش کاربردی که دارد المان ها و یا داده های رنگی را جایگزین کند. صفحه نمایش در این تلویزیون دارای Bit Depth برابر با 8 بیت است که اگر FRC یا Frame Rate Control را در نظر بگیریم تا 10 بیت عمق نمایش رنگ را دارد. با 8 بیت مقدار 16.7 میلیون رنگ نمایش داده می شود. هر صفحه نمایشی نمی تواند همه رنگ ها را از تصویر استخراج کند و نمایش دهد. تلویزیون SM8600 ال جی درصد بالایی از 16.7 میلیون رنگ را نمایش می دهد. 

جذابیت با LG ThinQ

تلویزیون ال جی SM8600 دارای وای فای و بلوتوث می باشد. شما می توانید خیلی راحت کلیه وسایل هوشمند در منزل را با این تلویزیون لینک کنید که به این قابلیت Smart ThinQ می گویند. ماشین لباسشویی و یا ماشین ظرفشویی، یخچال فریزرو یا هر وسیله ای دیگیر که آن هم قابلیت Smart ThinQ را داشته باشد را می توانید از صفحه نمایش این تلویزیون تماشا کنید. در این تلویزیون یک قسمت به نام Home Dashboard وجود دارد. در آن می توانید همه وسایل هوشمند منزل را در کنترل خود داشته باشید. می توانید تنظیمات آنها را انجام دهید و یا حداقل از فرایند و ساز و کار آن ها آگاهی داشته باشید. تلویزیون SM8600 ال جی از قابلیت Google Assistant و ALexa پشتیبانی می کند و جستجوی صوتی هم با ریموت کنترل هوشمند آن امکان پذیر است.

شور و هیجان با دالبی دوبل

می توان گفت که تلویزیون های ال جی بیشتر از هر دو دالبی استفاده می کنند. دالبی ویژن و دالبی اتمس می توانند شور و هیجان را در کاربران ایجاد کنند. دالبی ویژن یک فرمت HDR است که دارای کیفیت و روشنایی بالایی از تصویر است. هر تلویزیونی نمی تواند از دالبی ویژن پشتیبانی کند. دالبی اتمس هم یک کیفیت صدای 7.1 کاناله است. بیشتر تلویزیون های موجود در بازار می توانند فقط از HDR10 یا دالبی دیجتال پلاس پشتیبانی کنند. تلویزیون SM8600 با این دو ویژگی یعنی فرمت دینامیکی دالبی ویژن و فرمت صوتی دالبی اتمس، شور و هیجان زیادی را ایجاد کند. 

طراحی ادغام با Nano Bezel

ال جی در سال 2019 تلویزیون های خود را با حداقل Bezel روانه بازار کرد. Bezel به حاشیه و یا دور صفحه نمایش گقته می شود. هر چه Bezel یا حاشیه صفحه نمایش کمتر باشد می تواند تصویری متمرکز تر را تماشا کرد. طراحی می تواند تاثیر زیادی را در تمرکز کاربران بر تصویر بگذارد. چون تلویزیون ال جی SM8600 از نوع نانوسل می باشد و از طرفی حاشیه کمی دارد، ال جی آن را با nano Bezel معرفی کرده است. نانو به معنی ریز و کم است و با نانوسل در صفحه نمایش مقوله ای جدا می باشد. 

تلویزیون SM8600 پایه وسط می باشد. دارای یک پایه قوسی پلاستیکی است که معمولا میزان لرزش تلویزیون را کاهش می دهد. برای این تلویزیون باید به فرک یک میز پهن بود اما چون پایه آن طول زیادی ندارد نیاز به میز تلویزیون عریض نیست. پایه آن دارای ویژگی مدیریت کابل است. شما می توانید کابل های تلویزیون را بر روی پایه سوار کنید تا از شلوغی اطراف تلویزیون جلوگیری شود. این تلویزیون از مواد مرغوب ساخته شده است. پورت ها در آن در قسمت پشت تلویزیون و کناره آن قرار گرفته اند. زمانی که تلویزیون به دیوار وصل شود می تواند به راحتی به پورت های کناری دسترسی آسانتری داشت.

قابلیت گیمینگ با 4K HDR

تلویزیون نانوسل ال جی SM8600 با نورپرازی edge و فناوری Dimming از نوع Local می تواند روشنایی کافی را برای نمایش تصاویر HDR تامین کند. بازی های HDR هم همانند تصاویر HDR کیفیت بالا و داده های زیادی را در خود دارند.  تلویزیون 8600 نانوسل ال جی دو ویژگ مثبت و کاربردی برای بازی را دارد. یکی فرکانس بالا یعنی 120 هرتز و دیگری تاخیر کم یعنی 14.5 میلی ثانیه است. شما می توانید بازی های PS5 و XBox X یا دیگر کنسول های قدیمی را با این تلویزیئون تماشا کنید. بازی های کامپیوتری معمولا فرکانس تصویر بالا را دارند. در این تلویزیون درست که از فرکانس تصویر بالا پشتیبانی می شود و پردازنده قوی است اما باید به پورت ها هم توجه داشت. در این تلویزیون پورت های HDMI ورژن 2.0 را دارند که  پهنای باند رد آن 18 گیگا بایت است. تصویر بازی 4K در هر کنسولی  در تلویزیون ال جی SM8600 با نرخ 60 فریم در ثانیه نمایش داده میشود اما تصویر Full HD در نرخ فریم 120 هرتز قابل نمایش می باشد.

صدای 20 وات و پر جزئیات

صدای این تلویزیون 20 وات است . در تلویزیون SM8600 ال جی صدا با دو اسپیکر انتشار می یابد که به آن صدای 2 کاناله می گویند. بلندگوها در آن صدا را به طرف پایین انتشار می دهند که به آن Down Firing می گویند. این تلویزیون از DTS و Dolby Atmos پشتیبانی می کند. صدای این تلویزیون بسیار فراگیر و جذاب است. زمانی که می خواهید صدای تلویزیون را بر روی اسپیکر ها و یا ساندبار ها انتشار دهید گزینه های بسیار  در دسترس است. مثلا می توانید از پورت اپتیکال استفاده کنید که صدا را با کیفیت بالا و به صورت دیجیتال انتقال می دهد. یا می توانید از پورت HDMI ARC استفاده کنید که از پورت اپتیکال پهنای باند بیشتری را دارد و تازه هم صدا و هم تصویر را انتقال می دهد.  در تلویزیون ال جی نانوسل 8600 زمانی که از پورت ARC استفاده کنید می توانید با یک ریموت کنترل تلویزیون و ساندبار و یا.. را با هم کنترل کنید. صدای 5.1 کاناله فشرده و دالبی دیجیتال با پورت HDMI ARC قابل انتقال می باشد.

هوشمند با کارایی بالا

مدت یک دهده است ال جی از رابط هوشمند Web OS استفاده می کند. این سیستم عامل برای کاربران ال جی مفهوم شده است. محیط کاربری جذاب، میان بر های کاربردی و سرعت بالا از ویژگی های آن است. بسیاری از میانبر ها چون Netflix و یا Disney و.. در آن وجود دارد. می توانید به راحتی در ان به جستجو بپردازید و محتوای با کیفیت بالا را بر روی صفحه نمایش آن تماشا کنید. جستجوی صوتی، ALexa و Google Assistant در آن به صورت buil in استیعنی به صورت سر خود در آن وجود دارد. خوشبختانه با Apple Home Kit و یا Air Play می تواند کاربران اپل را هم پوشش دهد. 

مشاهده محصول در وب سایت شرکت سازنده

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه دنیس کالا

ویژگی های محصول
مشخصات کلی
سازنده
ال جی
مدل
SM8600
نوع تلویزیون
نانوسل
ساختار پنل
ال سی دی
اندازه صفحه نمایش
55 اینچ
Bit Depth پنل
8 بیت
آرایش پیکسل پنل
عمودی(VA)
زاویه دید
178 درجه
شکل پنل
تخت
نورپردازی
Edge
نوع لامپ LED
تک LED
فناوری Dimming
Local Dimming
کیفیت تصویر
4K
رزولوشن تصویر
3840*2160
پردازنده
a7 gen2
فرکانس تصویر
120 هرتز
ارتقای کیفیت تصویر
پشتیبانی از HDR
فرمت های HDR
HDR، HLG و Dolby Vision
صدا
2 کاناله
توان صوتی هر اسپیکر
10 وات
توان صوتی کل
20 وات
ساب ووفر
ویژگی های صوتی
Dolby Digital،Dolby Atmos، DTS
اسمارت
سیستم عامل
WebOS
مرورگر وب
وای فای
بلوتوث
طراحی
پایه وسط
رنگ بدنه
مشکی
رنگ فریم
نقره ای
پورت HDMI
4 عدد
پورت USB
3 عدد
پورت LAN
پورت کامپوننت
پورت کامپوزیت
گیرنده دیجیتال
ریموت کنترل
هوشمند
مدل ریموت کنترل
MR19
اقلام همراه
ریموت کنترل، کابل برق، دفترچه راهنما، باتری ریموت کنترل ، پایه
سال ساخت
2019
نظرات کاربران
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha