دنیس کالا
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

بهترین تلویزیون های 55 اینچ 4K اسمارت 2021

دنیس کالا ۱۴۰۰/۴/۱۲

باید بدانیم که هیچ تلویزیون را نمی توان به صورت کلی  بر دیگری برتر دانست. ما در اینجه از برند صرف نظر کرده  خود مدل تلویزیون را مدنظر داریم. کدام تلویزیون برترین می باشد اغلب سوالی است که جوابی مبهم دارد چراکه نحوه استفاده و یا تماشای کاربر در آخر می تواند بهترین گزینه را تعیین کند. در این نوشته ما 5 تلویزیون برتر در اندازه پنل 55 اینچ را معرفی می کنیم. بدون شک با توجه به تست ها و آزمایش هایی که بر روی این تلویزیون ها صورت گرفته می توان گفت که این تلویزیون ها در بازار نقش پر رنگی را خواهند داشت. در واقع این 5 تلویزیون تولید 2021 می باشند؛ این نوشته می تواند شما در انتخاب بهترین تلویزیون 55 اینچ کمک کند. خوب بریم سراغ اولین تلویزیون:

 

تلویزیون اولد ال جی C1 مدل2021 تحت عنوان مدل OLED C1 PUB  یا OLED C1 VPA و یا OLED C1 UPA  

تلویزیون اولد C1 جایگزین مدل سال قبل یعنی تلویزیون اولد ال جی مدل CX شده است. تلویزیون اولد C1 با مدل CX در اندازه 55 اینچ اختلاف قیمتی زیاد ندارند. مقایسه تلویزیون اولد C1 با تلویزیون اولد CX در قسمت مقالات آورده شده است. تلویزیون C1 ال جی دارای پنل WRGB است و زاویه دید بالایی را دارد. با توجه به اینکه در آن هر پیکسل به صورت مجزا خاموش و یا روشن می شود، رنگ مشکی عمیق به خوبی نمایش داده می شود و کنتراست آن نزدیک به بی نهایت می باشد. در این تلویزیون در اطراف شی نورانی در تصویرف هاله سفید رنگ تشکیل نشده و مرز میان مشکی و روشن بسیار واضح و کم می باشد. این تلویزیون ال جی برای نمایش فیلم ها فوق العاده است و بالادست ندارد. در آن از فرمت های دینامیکی تصویر هم پشتیبانی می شود و HDR و Dolby Vision با آن نمایش داده می شوند اما خوب از فرمت HDR10+ پشتیبانی نمی کند. اولد یک فناوری است که برای افزایش کنتراست خل شده است و اگر به دنبل تلویزیونی هستید که می خواهید روشنایی بالا را داشته باشد باید در میان تلویزیون های LED انتخاب کنید که تلویزیون های نانوسل ال جی و یا کیولد سامسونگ و یا تلویزیون های یولد هایسنس فوق العاده می باشند. اما اولدC1 دارای پردازنده هوشمند نسل 4 الفا 9 می باشد. این پردازنده شبکه عصبی زیادی دارد و المان های متحرک را نیز مورد تمرکز خود قرار می دهد. فرکانس تصویر آن 120 هرتز بوده و دارای قابلیت هایی چون VRR و یا Free Synce است و از طرفی پورت HDMI 2.1 را نیز دارد. برای بازی بهترین است چراکه هر ویژگی مثبتی در این زمینه را دارد. در آن صدا 40 وات است و 20 وات آن با ساب ووفر ارائه می شود. این تلویزیون هم می تواند گرانترین تلویزیون بازار باشد و هم می تواند کاربردی ترین تصویر را نمایش دهد. بهر حال ال جی ادعا می کند که مشکی Burn-In را در این تلویزیون با اتخاذ یک قابلیت نا آشنا برای ما، رفع کرده است اما خوب نباید تلویزیون اولد را به مدت طولانی مثلا 7 ساعت روی یک شبکه روشن گذاشت هر چند کسی همچین استفاده ای از تلویزیون را ندارد. فقط این را باید بدانیم که تلویزیون اولد را نباید برای دوربین های مدار بسته به کار برد. تلویزیون C1 ال جی با اختلافی بسیار کم به نسبت تلویزیون اولد CX برتری دارد که مقایسه این دو تلویزیون را می توانید در لینک زیر مطالعه کنید:

مقایسه تلویزیون اولد C1 با تلویزیون اولد CX

تلویزیون اولد C1

قیمت تلویزیون 55 اینچ اولد ال جی 55C1 مدل Oled 55C1

قیمت تلویزیون 65 اینچ اولد ال جی 65C1 مدل Oled 65C1

 

تلویزیون نئوکیولد سامسونگ QN90A تولید 2021

نئوکیولد یک فناوری جدید است که سامسونگ در تلویزیون های 2021 خود استفاده کرده است. تلویزیون QN90A در سری سامسونگ از این فناوری برخوردار است. QN بیانگر نئوکیولد است و با تلویزیون های کیولد با حرف Q متمایز می شود. تلویزیون QN90A دارای صفحه نمایش RGB از نوع ساب پیکسل عمودی یا VA است. در آن کنتراست و نمایش رنگ مشکی بالا است. البته سامسونگ در این تلویزیون از یک لایه برای افزایش زاویه دید استفاده کرده است که تا حدی موجب کاهش کنتراست شده است ولی با قابلیت تاریکی منطقه ای آن را جبران کرده است. البته مزیت تلویزیون کیولد و یا نئوکیولد و یا به صورت کلی LED به نسبت OLED این است که در آنها مشکل Burn -IN وجود ندارد وشما می توانید تلویزیون را در طول شبانه روز روشن بگذارید هر چند طرز استفاده صحیحی نمی باشد. این تلویزیون فرکانس تصویر 120 هرتز را داشته و از قابلیت های VRR و یا Free Synce برخوردار است. سامسونگ در این تلویزیون تنها از یک پورت HDMI  ورژن 2.1  استفاده کرده است و ما واقعا نمی دانیم هم زمان چگونه کنسول بازی و یا سیستم صوتی را به تلویزیون وصل کنیم تا هم از صدا و هم از تصویر با کیفیت به صورت همزمان برخوردار باشیم. این تلویزیون مینی ال ای دی می باشد و در آن از 30 هزار لامپ Mini LED استفاده شده که اندازه هر کدام از آن ها 1 چهلم اندازه یک لامپLED می باشد که در تلویزیون های کیولد و یا LED استفاده می شود.  تلویزیون QN90A به راحتی با روشنایی محیط مقابله می کند و می تواند هم در فضای روشن و هم در فضای کم نور بهترین کارایی را به نمایش بگذارد. این تلویزیون با مدل پایین رده خود یعنی تلویزیون QN95A مورد مقایسه قرار داده شده است که آن را در لینک زیر آورده ایم:

مقایسه تلویزیون QN90A با تلویزیون QN85A

 

تلویزیون QN90A سامسونگ

قیمت تلویزیون 55 اینچ نئوکیولد سامسونگ 55QN90A

قیمت تلویزیون 65 اینچ نئوکیولد سامسونگ 65QN90A

 

تلویزیون هایسنس یولد U8G مدل 2021

هایسنس تلویزیون های فوق العاده ای را تولید می کند. یکی از ویژگی های اصلی و جامع تلویزیون های هایسنس، روشنایی بالای تصویر و کنتراست و نمایش رنگ مشکی عمیق در آن ها می باشد. هایسنس در تلویزیون 2021 خود یعنی مدل U8G از چه ویژگی هایی استفاده کرده است؟


این تلویزیون فرکانس تصویر 120 هرتز را دارد و از پورت HDMI ورژن 2.1   برخوردار می باشد. در این تلویزیون از قابلیت ها و ویژگی های VRR و یا G Synce بهره گرفته شده است. یکی از مزیت های دیگر هایسنس آن است که این تلویزیون هم از HDR10+ و هم از دالبی ویژن پشتیبانی می کند و شما قبل از پخش محتوا هیچ گونه نگرانی را نخواهید داشت. در این تلویزیون از تاریکی منطقه ای به جهت افزایش کنتراست و نمایش رنگ مشکی بهتر، استفاده شده است. پنل این تلویزیون از نوع VA است که شاید زیاد زاویه دید را خوب ارائه ندهد اما خوب تلویزیون های با پنل VA برای کیفیت تصویر بالا از روبه رو تولید می شوند. 

تحلیل و بررسی تلویزیون هایسنس یولد U8G

 

تلویزیون هایسنس U8G

تلویزیون هایسنس یولد U8G

 

قیمت تلویزیون 65 اینچ هایسنس 65U8G 

 

تلویزیون هایسنس یولد U6G مدل 2021

تلویزیون U6G در سری یولد میان رده می باشد. این تلویزیون فوق العاده بوده و کارایی بالایی دارد. در این تلویزیون فرکانس تصویر 60 هرتز بوده و بالاترین ورژن HDMI در آن 2.0 می باشد. شما می توانید در این تلویزیون کیفیت تصویر و یا فریم های سریع بازی و یا هر تصویری را نهایتا تا 60 هرتز تماشا کنید. در این تلویزیون از پنل VA استفاده شده است و به توجه به روشنایی که دارد به راحتی با نور محیط مقابله کرده و بهترین کارایی را به نمایش می گذارد. تلویزیون هایسنس U6G در اندازه 55 اینچ دارای 32 زون می باشد که کنتراست و نمایش رنگ مشکی را فوق العاده کرده است. در میان بهترین تلویزیون های 55 اینچ در رنج قیمتی مقرون به صرفه مدل U6G می تواند انتخابی شایسته کاربری فوق العاده باشد. 

تحلیل و بررسی تلویزیون  هایسنس U6G

 

تلویزیون هایسنس یولد U6G مدل 2021

 

قیمت تلویزیون 55 اینچ هایسنس U6G مدل 55U6G

 

تلویزیون 55 اینچ شیائومی P1 مدل MI P1

جدیدترین تلویزیون شیائومی مدل P1 می باشد که اخیرا یعنی در سال 2021 وارد بازار شده است. این تلویزیون از هر نظر کارا بوده و می توان قابلیت فوق العاده ای را به نمایش بگذارد. آنچه ما را شگفت زده کرده است تصویر بسیار روشن این تلویزیون می باشد. تلویزیون P1 می تواند از فرمت های دالبی ویژن و HDR10+ پشتیبانی کند. این فرمت ها با این تلویزیون به خوبی نمایش داده می شوند. شما می توانید از طریق میانبر هایی این فرمت ها و محتوا را دانلود کرده و تماشا کنید. در این تلویزیون کیفیت تصویر 4k می باشد و آنچه نمایش می دهد 4K HDR می باشد. داده های روشنایی در داده های تصویر اتخاذ می شوند و روحیه تازه ای به رنگ ها می بخشند. تلویزیون P1 دارای حداکثر اندازه صفحه نمایش 55 اینچ است و در اندازه بزرگتر آن تولید نشده است. در این تلویزیون صدا برابر با 20 وات است و دالبی دیجیتال و DTS نیز پشتیبانی می شوند. 3 پورت HDMI ورژن 2.0 و 2 پورت USB دارد. در یکی از پورت های HDMI قابلیت ARC وجود دارد که با پهنای 1 مگابایتی برای انتقال صدا می تواند صدای دالبی دیجیتال و DTS را در سیستم صوتی 5.1 کاناله بر روی ساندبار ها فراهم سازد. این تلویزیون از اندروید 10.0 استفاده می کند و سوئیچ میکروفون بر روی تلویزیون قرار گرفته است. در واقع برا دستورات صوتی نیازی به ریموت کنترل نیست. این تلویزیون هر قابلیتی مثبت دارد و به نظر با برند های جا افتاده رقابتی فو ق العاده داشته باشد.

 

تلویزیون شیائومی P1

 

تلویزیون  ال جی نانوسل مدل Nano86

 

تلویزیون ال جی نانوسل مدل nano80

تلویزیون ال جی نانوسل مدل Nano79

تلویزیون LED ال جی مدل UP7550

تلویزیون LED سامسونگ کریستال 4K مدل AU9000

تلویزیون LED سامسونگ کریستال 4K مدل AU8000

تلویزیون LED سامسونگ کریستال 4K مدل AU7000

تلویزیون LED سامسونگ کریستال 4K مدل AU7100

تلویزیون LED هایسنس یولد 4K مدل A7200

 

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون تحلیل و بررسی تلویزیون بهترین تلویزیون
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha